Igencsak pezsgő időszak elé nézünk! 💰💰💰

A Donald Trump és Jerome Powell, amerikai jegybankelnök közötti feszült huzavona, ami a szeptemberben várható kamatcsökkentés miatt alakult ki, igencsak intenzíven befolyásolja az arany árfolyamát. A piac láthatóan már árazza a közelgő változást, az arany árfolyama belendült és ismét áttörte a 3500 dolláros határt… de még csak most jön a java!

Vajon aranyat vagy forintot érdemes évekig gyűjtögetni?

Mióta nemesfém-befektetésekkel foglalkozom, számos olyan sztereotípiával, és előítélettel találkoztam, amik egyöntetűen információhiányból fakadtak. A célom átírni ezeket a fals elképzeléseket, és közelebb hozni az emberekhez a fizikai arany, ezüst nyújtotta előnyöket, és a nemesfémekben történő vagyonépítést. Most nézzük meg mi a különbség a forint és az arany gyűtögetése között?

Arany és ezüst – Így néz ki a jövő befektetői szemmel

Az arany és az ezüst, mindkét értékes nyersanyag immár stratégiai fémmé lépett elő. Már nem csak komoly anyagi potenciált jelentenek, hanem egy újfajta monetáris rendszer építőköveivé lesznek. Elgondolkoztál már azon, miért vásárolják szinte megszállottan a jegybakok az aranyat, és miért döntött úgy Oroszország, hogy stratégiai ezüstfelhalmozásba kezd? Nézzük meg…

Ezüstnyár 2025 – történelmi pillanatok a piacon!

Az ezüst ára 13 éves csúcson jár, miközben a világ legnagyobb államai is elkezdtek érdeklődni iránta. Oroszország elsőként jelentette be, hogy nemzeti tartalékai közé emeli az ezüstöt. India és Kína rekord mennyiségeket importál, miközben a piaci kereskedők egyöntetűen erősödő keresletről számolnak be. Ha két texasi milliárdos képes volt az ezüst árát 1980-ban 50 dollárig hajtani, vajon mire lehet képes több nagyhatalom együttes vásárlóereje?

Vagyonépítés azoknak, akik már nem a nulláról indulnak

Elkezdtél okosan, előrelátóan vagyont építeni az ezüst segítségével. Eltelt 5 év. 11–12 millió forintnyi ezüsttel rendelkezel, ahol, már nem az lesz a kérdés, hogy  „mire elég” a összegyűjtött tőkéd, hanem, hogy merre tovább, azaz hogyan kezeld bölcsen ezt a készletet. Ebben a cikkben ehhez adok egy működő ötletet, egy ügyes alternatívát…

Hogyan lehet 4 millióból 11? – Egy meglepően egyszerű ötlettel

Tegyük fel, van most a bankban, számlán, párna alatt „ráérős” 1 millió forintod. Ez lesz a kezdőtőke. Ebből az összegből egyszerűen ezüstöt vásárolsz. Majd ezt a kezdő tőkét havonta 50.000 Ft-tal gyarapítva, 5 éven keresztül, komoly tartalékot gyűjtesz össze ezüstből. Ebben a cikkben megmutatom, hogyan építhetünk fel 5 év alatt apránként, egy komoly védelmi erőtartalékot.