Mekkora eséllyel követik a jegybankok az orosz ezüstvásárlást?

Egy ország lépett. És ha egyszer egy ilyen erőközpont más irányba fordítja a reflektorfényt, azt a világ többi szereplője nem hagyja figyelmen kívül. Oroszország döntése, hogy hivatalosan beemeli az ezüstöt a tartalékeszközök közé, megnyitja az utat más, dollármentesedni akaró országok előtt – főként a BRICS országok közül kerülhetnek ki a követők…

Az orosz jegybank hivatalosan bejelentette, elkezdi az ezüst felvásárlását

Oroszország, hivatalosan is bejelentette, hogy elkezdi az ezüst stratégiai felhalmozását. Ez az első alkalom, hogy egy jegybank nyíltan kijelenti, ezüstben is elkezdett tartalékot képezni. Az ezüst stratégiai tartalékként való felhasználása nem csak új korszakot jelez, hanem gyökeresen megváltoztathatja az ezüst, világban betöltött globális szerepét.

Melyik az a befektetési fém, aminek egy év alatt 50%-kal emelkedett az ára?

A történelem során kibányászott arany nagy része ilyen vagy olyan formában még mindig létezik. Az ezüst azonban más. A felszínre hozott ezüstmennyiség több mint 95%-a örökre eltűnt. Az ipari felhasználással jórészt elfogyott, és már visszanyerhetetlen. Bizonyos értelemben ezért érdekesebb és értékesebb is.