A két legnépszerűbb befektetési stratégia

Akik komoly anyagi háttérrel rendelkeznek, leginkább egy összegben szeretnek nemesfémbe fektetni, majd „elfelejteni” az egészet. Ez nyilván egyszerű, de két komoly problémát is felvet. Egyrészt, szinte lehetetlen elcsípni a legjobb árat, másrészt pedig anyagilag nem feltétlenül ezzel járunk a legjobban. Hasonlítsunk most össze két eltérő stratégiát.

Egy trendi, új, felkapott termékkel, lázba hozhatod a régi ügyfeleidet is!

A megváltozott gazdasági és világpolitikai helyzet egészen más vagyongyarapítási hozzáállást és eszközöket igényel mint korábban, úgy ügyféltől mint értékesítőtől. Mi találtunk egy kincset érő megoldást, ami maximálisan meg tud feleni az új pénzügyi kihívásoknak. Ezeknek a termékeknek az értékesítéséhez keresünk elhivatott, az érték alapú befektetést és megtakarítást méltó módon képviselni tudó kollégákat.

Hogyan hoz hasznot a befektetési arany?

3900 dolláros arany-árfolyamnál egyre kevésbé az a kérdés, lesz-e valaha 5-8-10 ezer dollár az árfolyam, inkább az, mikor. Gondoljunk bele… egy hónap alatt, több mint 500 dollárral emelkedett az árfolyam! Arra gondoltam, ilyen felfokozott időszakban, pontosítsuk kicsit az arany körüli információkat, és nézzünk rá néhány dologra. Például arra, hogyan hoz hasznot a befektetési arany, és milyen szempontokat mérlegelve válasszunk partnert az aranybefektetéshez.

3600 dollár felett az árfolyam! A bika elindult!

Az arany új történelmi csúcsra emelkedett, már jóval meghaladta a 3600 dollárt unciánként. Az idei évben már több mint 1000 dollárt drágult, közel 40%-os emelkedést mutatva. A stagflációs félelmek, a dollár gyengülése és a nyersanyagok részvényekhez mért olcsósága erős keresletet generálnak. Mindez azt jelzi: új bikapiacra készülhetünk, elindult a nemesfémrally.

Az orosz jegybank hivatalosan bejelentette, elkezdi az ezüst felvásárlását

Oroszország, hivatalosan is bejelentette, hogy elkezdi az ezüst stratégiai felhalmozását. Ez az első alkalom, hogy egy jegybank nyíltan kijelenti, ezüstben is elkezdett tartalékot képezni. Az ezüst stratégiai tartalékként való felhasználása nem csak új korszakot jelez, hanem gyökeresen megváltoztathatja az ezüst, világban betöltött globális szerepét.

Egy új aranysztenderd felé tartunk?

Az Egyesült Államok kormánya és a Federal Reserve olyan lépéseket tesz, amelyek egy aranyfedezetű monetáris rendszer bevezetésére utalnak. Ezt a folyamatot „monetáris újraindításnak” nevezik, amely során a jelenlegi fiat pénzrendszert egy stabilabb, fizikai arany-alapú rendszer válthatja fel. „A következő néhány évben valami nagy globális gazdasági átrendeződésre lesz szükségünk. Ez valami olyasmi lesz, mint egy új Bretton-Woods.”