Gazdasági viharfelhők az USA fölött

Trump vámtarifái növelték az inflációt és csökkentették a fogyasztói bizalmat az Egyesült Államokban. A vámintézkedések jelentős gazdasági zavarokat okoztak mind belföldön, mind nemzetközi szinten, növelve a recesszió kockázatát. Az amerikai tőzsdei részvényindexeken erős volatilitást és komoly veszteségeket láthatunk, amely fokozza a befektetői bizonytalanságot.

Az állampapírhozamok töredékükre csökkennek. Hova tovább?

A felmérések alapján a befektetők 84%-a tervezi állampapírjainak eladását. Jogos lehet a kérdés, hova tovább? Egy befektetés mindig azt célozza, hogy a segítségével megnöveljük a tőkénket, ezért olyan eszközt kell keresnünk, amivel ez megvalósítható. Az aranyban az a szép, hogy abból tudunk profitálni, ami ellen sajnos semmit sem tehetünk. Hogy a forintunk gyenge, és egyre gyengébb lesz.

Miért tartanak egyesek az aranybefektetéstől?

A világban ma már egyre nagyobb hangsúlyt kap a fizikai arany, mint értékálló és értékmentő eszköz, azonban sokan vannak akik még mindig idegenkednek és félnek tőle. Akiknek nincs aranyuk, az információhiány miatt félnek tőle, ami pedig könnyedén orvosolható.