Az ezüst reflektorfényben: három út a jövőbe

Az ezüst sokáig mellőzött befektetés volt, de ma egyre több független elemző figyelmeztet: hatalmas felértékelődési potenciál rejlik benne. A zöldenergia-ipar ezüstéhsége, a tartós készlethiány és az arany–ezüst arány várható visszarendeződése akár évtizedes trendfordulót is elindíthat. Cikkünk három szakértői forgatókönyvön keresztül mutatja be, milyen jövő állhat az ezüst előtt.

Igencsak pezsgő időszak elé nézünk! 💰💰💰

A Donald Trump és Jerome Powell, amerikai jegybankelnök közötti feszült huzavona, ami a szeptemberben várható kamatcsökkentés miatt alakult ki, igencsak intenzíven befolyásolja az arany árfolyamát. A piac láthatóan már árazza a közelgő változást, az arany árfolyama belendült és ismét áttörte a 3500 dolláros határt… de még csak most jön a java!

Vajon aranyat vagy forintot érdemes évekig gyűjtögetni?

Mióta nemesfém-befektetésekkel foglalkozom, számos olyan sztereotípiával, és előítélettel találkoztam, amik egyöntetűen információhiányból fakadtak. A célom átírni ezeket a fals elképzeléseket, és közelebb hozni az emberekhez a fizikai arany, ezüst nyújtotta előnyöket, és a nemesfémekben történő vagyonépítést. Most nézzük meg mi a különbség a forint és az arany gyűtögetése között?

Arany és ezüst – Így néz ki a jövő befektetői szemmel

Az arany és az ezüst, mindkét értékes nyersanyag immár stratégiai fémmé lépett elő. Már nem csak komoly anyagi potenciált jelentenek, hanem egy újfajta monetáris rendszer építőköveivé lesznek. Elgondolkoztál már azon, miért vásárolják szinte megszállottan a jegybakok az aranyat, és miért döntött úgy Oroszország, hogy stratégiai ezüstfelhalmozásba kezd? Nézzük meg…

Ezüstnyár 2025 – történelmi pillanatok a piacon!

Az ezüst ára 13 éves csúcson jár, miközben a világ legnagyobb államai is elkezdtek érdeklődni iránta. Oroszország elsőként jelentette be, hogy nemzeti tartalékai közé emeli az ezüstöt. India és Kína rekord mennyiségeket importál, miközben a piaci kereskedők egyöntetűen erősödő keresletről számolnak be. Ha két texasi milliárdos képes volt az ezüst árát 1980-ban 50 dollárig hajtani, vajon mire lehet képes több nagyhatalom együttes vásárlóereje?

Felgyorsult az ezüstpiac – nekilódult az árfolyam

Sokaknak csak akkor esik le, mekkora potenciált tartogat egy-egy nyersanyag, amikor az utolsó pillanatban próbálnak belépni a piacra – de akkor már sokkal magasabb az ár.
Pl. 2008-ban, 600 dollárról indult az arany, és 3 év alatt felkúszott 1920 dollárig. A többség 2011-ben, a csúcson rakta bele a nagy pénzt. És amikor visszaesett az árfolyam mindenki hibás volt, csak a befektető nem… Most az ezüstön a figyelem. És a rally már elkezdődött.