Arany és ezüst – Így néz ki a jövő befektetői szemmel

Az arany és az ezüst, mindkét értékes nyersanyag immár stratégiai fémmé lépett elő. Már nem csak komoly anyagi potenciált jelentenek, hanem egy újfajta monetáris rendszer építőköveivé lesznek. Elgondolkoztál már azon, miért vásárolják szinte megszállottan a jegybakok az aranyat, és miért döntött úgy Oroszország, hogy stratégiai ezüstfelhalmozásba kezd? Nézzük meg…

Felgyorsult az ezüstpiac – nekilódult az árfolyam

Sokaknak csak akkor esik le, mekkora potenciált tartogat egy-egy nyersanyag, amikor az utolsó pillanatban próbálnak belépni a piacra – de akkor már sokkal magasabb az ár.
Pl. 2008-ban, 600 dollárról indult az arany, és 3 év alatt felkúszott 1920 dollárig. A többség 2011-ben, a csúcson rakta bele a nagy pénzt. És amikor visszaesett az árfolyam mindenki hibás volt, csak a befektető nem… Most az ezüstön a figyelem. És a rally már elkezdődött.

Vagyonépítés azoknak, akik már nem a nulláról indulnak

Elkezdtél okosan, előrelátóan vagyont építeni az ezüst segítségével. Eltelt 5 év. 11–12 millió forintnyi ezüsttel rendelkezel, ahol, már nem az lesz a kérdés, hogy  „mire elég” a összegyűjtött tőkéd, hanem, hogy merre tovább, azaz hogyan kezeld bölcsen ezt a készletet. Ebben a cikkben ehhez adok egy működő ötletet, egy ügyes alternatívát…

Hogyan lehet 4 millióból 11? – Egy meglepően egyszerű ötlettel

Tegyük fel, van most a bankban, számlán, párna alatt „ráérős” 1 millió forintod. Ez lesz a kezdőtőke. Ebből az összegből egyszerűen ezüstöt vásárolsz. Majd ezt a kezdő tőkét havonta 50.000 Ft-tal gyarapítva, 5 éven keresztül, komoly tartalékot gyűjtesz össze ezüstből. Ebben a cikkben megmutatom, hogyan építhetünk fel 5 év alatt apránként, egy komoly védelmi erőtartalékot.

Mekkora eséllyel követik a jegybankok az orosz ezüstvásárlást?

Egy ország lépett. És ha egyszer egy ilyen erőközpont más irányba fordítja a reflektorfényt, azt a világ többi szereplője nem hagyja figyelmen kívül. Oroszország döntése, hogy hivatalosan beemeli az ezüstöt a tartalékeszközök közé, megnyitja az utat más, dollármentesedni akaró országok előtt – főként a BRICS országok közül kerülhetnek ki a követők…

Az orosz jegybank hivatalosan bejelentette, elkezdi az ezüst felvásárlását

Oroszország, hivatalosan is bejelentette, hogy elkezdi az ezüst stratégiai felhalmozását. Ez az első alkalom, hogy egy jegybank nyíltan kijelenti, ezüstben is elkezdett tartalékot képezni. Az ezüst stratégiai tartalékként való felhasználása nem csak új korszakot jelez, hanem gyökeresen megváltoztathatja az ezüst, világban betöltött globális szerepét.