Ezüstnyár 2025 – történelmi pillanatok a piacon!

Az ezüst ára 13 éves csúcson jár, miközben a világ legnagyobb államai is elkezdtek érdeklődni iránta. Oroszország elsőként jelentette be, hogy nemzeti tartalékai közé emeli az ezüstöt. India és Kína rekord mennyiségeket importál, miközben a piaci kereskedők egyöntetűen erősödő keresletről számolnak be. Ha két texasi milliárdos képes volt az ezüst árát 1980-ban 50 dollárig hajtani, vajon mire lehet képes több nagyhatalom együttes vásárlóereje?

Felgyorsult az ezüstpiac – nekilódult az árfolyam

Sokaknak csak akkor esik le, mekkora potenciált tartogat egy-egy nyersanyag, amikor az utolsó pillanatban próbálnak belépni a piacra – de akkor már sokkal magasabb az ár.
Pl. 2008-ban, 600 dollárról indult az arany, és 3 év alatt felkúszott 1920 dollárig. A többség 2011-ben, a csúcson rakta bele a nagy pénzt. És amikor visszaesett az árfolyam mindenki hibás volt, csak a befektető nem… Most az ezüstön a figyelem. És a rally már elkezdődött.

Vagyonépítés azoknak, akik már nem a nulláról indulnak

Elkezdtél okosan, előrelátóan vagyont építeni az ezüst segítségével. Eltelt 5 év. 11–12 millió forintnyi ezüsttel rendelkezel, ahol, már nem az lesz a kérdés, hogy  „mire elég” a összegyűjtött tőkéd, hanem, hogy merre tovább, azaz hogyan kezeld bölcsen ezt a készletet. Ebben a cikkben ehhez adok egy működő ötletet, egy ügyes alternatívát…

Hogyan lehet 4 millióból 11? – Egy meglepően egyszerű ötlettel

Tegyük fel, van most a bankban, számlán, párna alatt „ráérős” 1 millió forintod. Ez lesz a kezdőtőke. Ebből az összegből egyszerűen ezüstöt vásárolsz. Majd ezt a kezdő tőkét havonta 50.000 Ft-tal gyarapítva, 5 éven keresztül, komoly tartalékot gyűjtesz össze ezüstből. Ebben a cikkben megmutatom, hogyan építhetünk fel 5 év alatt apránként, egy komoly védelmi erőtartalékot.

Az orosz jegybank hivatalosan bejelentette, elkezdi az ezüst felvásárlását

Oroszország, hivatalosan is bejelentette, hogy elkezdi az ezüst stratégiai felhalmozását. Ez az első alkalom, hogy egy jegybank nyíltan kijelenti, ezüstben is elkezdett tartalékot képezni. Az ezüst stratégiai tartalékként való felhasználása nem csak új korszakot jelez, hanem gyökeresen megváltoztathatja az ezüst, világban betöltött globális szerepét.

Komoly potenciál az ezüstben – 3-5 éven belül akár triplázódhat az árfolyam

Az ezüst fontos ipari fém. Míg a kibányászott arany valamilyen formában mindig megmarad, az ezüstre ez sajnos nem jellemző. Az ezüst alkalmazása – az esetek 80 százalékában – lehetetlenné teszi az újrafelhasználását, így hamarosan súlyos ezüsthiánnyal nézhet szembe a világ, ami várhatóan komolyan megdobja az árát, fokozva az ezüstbefektetés vonzerejét.