Mit mond az arany árfolyama azoknak, akik tudnak olvasni a jelekből?

Az 5000 dollárt meglépő aranyár miatt, most minden portálon fejtegetések, jóslatok, trendek és magyarázatok érik egymást. Arra gondoltam én inkább egy másfajta megközelítést mutatok be. Ez a téma biztosan nem fog sehol sem szembejönni.

De nemrég már én is írtam arról merre halad az árfolyam és mi várható. Ezt az írást itt találod: https://aranyhozo.hu/egy-uj-aranysztenderd-fele-tartunk/ 

Nos, kezdetnek fogadjuk el a tényt, hogy az arany olyan, mint a tenger, cunami előtt. Ami már akkor elkezd mozogni, amikor még nincs baj, de jelzi, hogy lesz. Ahogy jelezte már 2004-től és 2018-tól is, hogy légy kerül a levesbe, és valami megbolygatja majd a „boldog békeidőket”.

Bevallom, van egy perverzióm: imádom bogarászni az árfolyamokat, szeretem látni, értelmezni, visszavezetni a belőle kirajzolódó történéseket. Mutatok pár érdekes dolgot.

Nézzünk rá a 2008-as válság előtti árfolyamra…

Aki már akkor tudott olvasni belőle, annak nem volt meglepetés ami következett, hiszen az aranyár már 2004-től jól láthatóan emelkedni kezdett, csak még senki sem foglalkozott vele…

Mi volt a covid előtt?

2018 augusztusa és 2019 augusztusa között már egyértelműen felfelé ívelt a mozgás, egy év alatt 30% emelkedéssel. De itt már nem volt 4 év a kibontakozásra, mert már sokkal gyorsabban mozgott az árfolyam.

És mi van most?

Szinte megtorpanás nélküli szárnyalás. Mind a 2008-as válság, mind a covid időszak eltörpül a mostani intenzitás mögött… ami nem sok jót ígér. Káoszt, eszkalálódó problémákat, inflálódó pénzeket, általános bizonytalanságot.

Milyen magatartást kíván a jelen helyzet?

A fentieket persze nem azért írom, hogy elkezdjünk rettegni. Egyrészt nincs értelme, mert rajtunk kívül álló erők dolgoznak, másrészt pedig aki fél, az lefagy, nem cselekszik. Márpedig most cselekedni kell.

Azért írok erről, hogy lássunk tisztán. Ha a lehetőségeink mentén felkészülünk arra ami jön, azon a szinten, ahol vagyunk, és azokkal az eszközökkel, amelyek rendelkezésünkre állnak, akkor kevésbé fog fájni a dolog, kevésbé fog meglepetésként érni, és könnyebben átvészeljük.

Egyik ismerősöm nemrég azt mondta nekem, tart a nemesfémektől, mert nem tudja mi jön. Rámutattam, nem gondolja, hogy talán pont azért kellene megbarátkoznia velük, mert nem tudja mi jön... Hiszen, egy dolog biztos: akármi is jön, a következő néhány évben mi még mindig fogyasztói társadalomban és pénzfókuszú rendszerben fogunk élni. Ha pedig ez van, akkor butaság lenne nem kihasználni az előnyeit.

Az ami felénk tart, minden bizonnyal akkor is elkap minket, ha anyagilag lestrapáltak gyengék és instabilak vagyunk, nem? Mi lenne, ha nem lennénk azok?

Mit tudunk tenni?

Mi lenne, ha addig mondjuk arra fókuszálnánk, hogy kihasználva a nemesfémek erejét, védelmét és intenzitását, építenénk a magunk és családunk számára egy biztos likvid tőkét aranyban, ezüstben? Ami mozgósítható ha kell, amivel le tudunk lépni ha kell, amivel némi anyagi stabilitást, és biztonságot teremthetünk, ha kell, ha nem. Ha így felvérteznénk magunkat, akkor talán könnyebb, megnyugtatóbb lenne a helyzet?

Anyagilag minden bizonnyal. Így lelkileg is. Mert nem lennénk kiszolgáltatva, tudnánk valamit tenni, képesek lennénk valamerre lépni, nem pedig a tehetetlenség bugyraiban vergődnénk – jó magyar szokás szerint – depressziósan és sebezhetően.

Mit adhatnak a nemesfémek? 

Biztonságot, védelmet, stabiltást… és szabadságot. Mozgásteret. Ez az, amit ilyenkor sokan elveszítenek. Nem gazdagnak kell lenni, hanem mozgásképesnek. Olyan anyagi bázist kell felépítenünk, hogyha menni kell, képesek legyünk rá. Legyen meg az eszközünk és a lehetőségünk ehhez. Ezt adják meg a nemesfémek.

Ami egy hatalmas terhet levehet a vállunkról… Ha a dolgok el is romlanak körülöttünk, biztosan tudjuk, hogy nyertesként állunk majd fel a végén. Ez a fajta lelki stabiltás kincset ér. Mindezek mellett a megérdemelt nyereség csupán kellemes mellékhatásként fog jelentkezni.

Végezetül, remélem, ezúttal nem lesz igaza Mike Maloney-nak, aki egyetlen rajzban mutatta meg azt, ami a piacokon újra és újra megtörténik…

 

Ha még időben szeretnél a nemesfémek felé lépni, keress meg!  Üzenj vagy kérj visszahívást!